niedziela, 30 listopada 2014

Kochając syna - Lisa Genova

Nie mówię, nie patrzę Ci w oczy, nie robię tego wszystkiego, czego byś ode mnie oczekiwała. Jestem "inny", ale czy to oznacza, że gorszy?


Pytania bez odpowiedzi, wydarzenia, z którymi nie łatwo się pogodzić i historie, które zmieniają ludzkie życie. Dwie kobiety, jedno dziecko i miłość bezwarunkowa. 

Autorka Lisa Genova i jej przepiękne dzieło: " Kochając syna", przenosi czytelnika w zupełnie inny wymiar miłości. Uczy, wzrusza i daje nadzieję.
Beth i Olivia, dwie z pozoru nieznane sobie kobiety. A jednak coś je łączy. 
Beth - kochająca matka i przykładna żona. Niestety w jednej chwili, jej poukładane życie burzy romans męża. Prowadząc do załamania kobity. Dzięki tym wydarzeniom, kobiety rozpoczyna pisanie książki o chłopcu chorym na autyzm.
Olivia - rozwodząca się kobieta, szukająca spokoju po utracie ukochanego synka Anthonego, chorego na autyzm.
Co łączy te kobiety? 
Mała wyspa Nantucket, zapomniana przez ludzi, oddalona od znanej nam cywilizacji, wiecznie smagana wiatrem. Ale mimo, że mieszkają na jednej wyspie, tuż obok siebie, dopiero Anthony, syn Olivii, jego historia i choroba, oraz bezwarunkowa miłość, zbliża kobiety do siebie. 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak powiedzieć komuś, że go kochasz nie używając do tego słów, ani jednoznacznych gestów, czy spojrzeń?

Ta niesamowita opowieść pochłania czytelnika na długie godziny. Uczy pokory i okazywania miłości w zupełnie inny sposób. Pomaga zrozumieć, że nie zawsze to, na co patrzymy jest takim, jakim je widzimy. Nie zawsze należy patrzeć oczami, czy słuchać uszami, aby odnaleźć sens życia. Wystarczy patrzeć i słuchać sercem, by znaleźć odpowiedź, na głuche pytania.

Kochani, serdecznie Wam polecam tą książkę! Gwarantuje, że się wam spodoba. I być może, podobnie jak ja sięgnięcie po kolejną pozycję tej autorki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz